BA 6. kārta 17.07.2024.

Sestā krosu seriāla “Bērzes apļu” kārta Ķestermežā plānota trešdien, 17.jūlijā pl.18:30. Reģistrācija, starti un finiši laukumā pie trenažieriem. Pēc plāna pirmie savā distancē dosies paši mazākie ar pavadoni, pēc tam – pārējie. Jau ierasti kilometru krāšanai atvēlētas 60 minūtes – gatavojamies “Stundas skrējienam” septembrī. Neaizmirstiet dalībnieku numurus! 

Gaidām aktivitāti arī no Tandēmiem ;).

SPRĪDĪŠA STAFETE 2024, Aucē 26.07.2024.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ

Sacensību laiks un vieta: 2024.gada 26.jūlijā, Dobeles novadā, Auces pilsētā, Auces pilsētas svētku ietvaros.

Starts 19:00, dalībnieku reģistrācija līdz 18:30. Sacensības notiek 3 etapos (3 dalībnieki komandā) atbilstoši nolikuma vecuma grupām kā arī ģimeņu (GIM) vai sastādītajām (MIX) komandām.

Sacensību centrs Auces pilsētas centrā pie parka, būs marķējums. Kordinātes 56.465449,22.896253

Sacensību nolikums šeit.

OS 8.kārta Kroņaucē, 12.jūlijā.

TSK Sprīdītis savu orientēšanās sezonu turpinās ar sacensībām Kroņauces ciematā. Gaidāmas sprinta sacensībām atbilstošas distances gan iesācējiem, gan pieredzējušākiem orientieristiem. Starts no plkst. 16-19, starta vietas koordinātes : 56.510247,23.343115 . Marķējums no Dobeles-Tērvetes ceļa.

Sprīdītis “Kāpas” daudzdienās.

No Baltijā lielākajām orientēšanās sporta daudzdienu sacensībām “Kāpa – 2024” atgriezušies biedrības “TSK Sprīdītis” sportisti. Šogad sacensības risinājās Daugavpils apkaimē, pulcējot vairāk nekā 1850 sportistu no 12 valstīm, kuri sacentās vairākās orientēšanās disciplīnās – orientēšanās skrējienā, MTBO (veloorientēšanās), taku orientēšanās un sprinta stafetēs.

“TSK Sprīdītim” gan beigušies tie laiki, kad uz Latvijas mēroga sacensībām devās pilns autobuss, šoreiz klubu pārstāvēja četri sportisti. Sacensību pirmā diena bija īsts pārbaudījums, jo distancēs bija jādodas plus 32 grādu karstumā. Līdz ar to orientēšanās skrējienā, it sevišķi senioru grupās bija vērojama liela rezultātu diference,- daudzi izvēlējās distanci veikt mērenā “cilpošanas tempā”, lai saglabātu spēkus un veselību turpmāko dienu startiem.

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Mikelis-Taukacs-20240701-768x1024.jpg

Orientēšanās skrējienā sevi taupīt gan nebija ieradies mūsu Miķelis Taukačs, kurš startēja “nopietno vīru” grupā Open 100 un katru dienu cīnījās par vietām godalgoto trijniekā, lielākoties ar Lietuvas sportistiem. Šajā grupā cīņas bija ļoti sīvas, atšķirībā no daudzām grupām, kur uzvarētājus šķīra vairākas minūtes. Triju dienu kopvērtējumā Miķelim izdevās izcīnīt trešo vietu, par 26 sekundēm zaudējot otrās vietas ieguvējam, bet par 47 sekundēm apsteidzot ceturtās vietas ieguvēju.

 Citi mūsu orientēšanās skrējiena dalībnieki startēja atbilstoši savām spējām, V65 grupā stabili ap 25 vietu turoties Elmāram Antonam. V21 S (īsās distances) grupā Kristaps Mierlauks un V 60 grupā Normunds Narvaišs pirmajā dienā nebija sevišķi veiksmīgi distancē, bet turpinājumā spēja uzlabot sniegumu un trešajā dienā jau distancē pavadīja mazāku laiku, kā bija plānots (Kristaps – 17. vietā, Normunds – 24. vietā, apsteidzot aptuveni pusi no savu grupu dalībniekiem).

Taku orientēšanās šajās daudzdienu sacensībās nebija tikai piedeva skrējējiem, trijās dienās tika “izspēlētas” Latvijas čempionāta medaļas trijās taku disciplīnās. Līdz ar to spēkus taku orientēšanās izmēģināt vēlējās liels skaits orientēšanās skrējiena cienītāju, sastādot nopietnu konkurenci pieredzējušajiem taku orientēšanās dalībniekiem. Pirmo reizi Latvijas taku orientēšanās vēsturē notika čempionāts taku sprintā, kur dalībniekiem bija jārod risinājumi 20 kontrolpunktos, nepārsniedzot 24 minūšu kontrollaiku. Atklātajā elites grupā Normunds sasteidza sākumu, pietiekami ātri veicot distanci, bet pieļaujot pārāk daudz kļūdu – 19 minūtēs 13 pareizas atbildes. Labākie distanci veica 21 – 23 minūtēs, toties ar mazāku kļūdu skaitu, kas taku orientēšanās ir izšķirošais rādītājs. Pirmo vietu mazliet pārsteidzoši ieguva un pirmo reizi par Latvijas čempionu tika kronēts junioru vecuma sportists Pāvels Rogožins no Daugavpils, otrajā vietā – Ilze Lapiņa, trešais – Jānis Rukšāns. Tikai 13 sekundes zaudēja savam kolēģim no Latvijas izlases un ceturto vietu Latvijas čempionāta vērtējumā ieguva Kristaps Mierlauks.

Otrās dienas klasiskās precīzās orientēšanās (PreO) distancē sīkas nesaprašanās ar kartes zīmēšanas “smalkumiem” patraucēja mūsu sportistiem pacīnīties par medaļām. Bez nevienas kļūdas distanci veica Ilze Lapiņa (OK “Ziemeļkurzeme”), ar vienu kļūdu – Pāvels Rogožins, trešo vietu ar divām kļūdām izcīnīja pasaules čempions šajā disciplīnā Guntars Mankus. Ar trijām kļūdām katram sesto vietu ieguva Kristaps Mierlauks, septīto – Normunds Narvaišs, zaudējot Kristapam 13 sekundes.

Pēdējās sacensību dienas rīts atnāca ar taku ātrumsacensībām (TempO), kur bija jāpaspēj veikt distanci, lai nenokavētu savu startu orientēšanās skrējienā. Salīdzinoši liels kļūdu skaits (11 kļūdas no 30 risinājumiem 6 TempO stacijās) neļāva Normundam iegūt augstāku vietu par 13. Pieredzi šī gada Eiropas čempionāta finālā ieguvušais Kristaps Mierlauks bija precīzs un aukstasinīgs, pieļaujot tikai 2 kļūdas un izcīnot savu trešo Latvijas čempiona titulu! Par viņa pārākumu Latvijas konkurencē liecina fakts, ka otrās vietas ieguvēju Guntaru Mankus Kristaps apsteidza par 80 sekundēm, trešās vietas ieguvēju Ievu Rukšāni – par 120 sekundēm.

Normunds Narvaišs

Taku O Eiropas čempionāts

Taku orientieristi Eiropas čempionātā.

No Eiropas čempionāta taku orientēšanās sportā atgriezušies biedrības “TSK Sprīdītis” pārstāvji Kristaps Mierlauks un Normunds Narvaišs.

Kristaps no 2018 gada Latvijas izlases sastāvā piedalījies jau četros pasaules čempionātos, bet dažādu apstākļu dēļ šis viņam bija pirmais Eiropas čempionāts. Savukārt, Normunda kontā kopš 2010 gada līdz šim bija pieci Eiropas čempionāti un trīs pasaules čempionāti. Atšķirība – Eiropas čempionātos katru valsti drīkst pārstāvēt  6 sportisti (pēdējos gados pat septiņi TempO disciplīnā un septiņi PreO disciplīnā, ja viens ir junioru vecuma sportists), bet pasaules čempionātā – trīs pārstāvji no katras valsts. Tā kā eiropieši ir galvas tiesu pārāki par pārējās pasaules orientieristiem, tad, saprotams, pasaules čempionātos ir vieglāk iegūt augstākas vietas nekā Eiropā.

Jau iepriekš rakstīju, ka Latvijā šobrīd vērojama taku orientēšanās krīze – vispār nenotiek treniņi, pagājušajā gadā Latvijā kopā bija tikai trīs sacensības, jo trūkst karšu zīmētāju un sacensību organizatoru, trūkst finansējuma. Pieredzi var uzkrāt tikai sacensībās ārpus Latvijas, bet līdz ar to Latvijas sportistu rezultāti pret citu valstu sportistiem pārsvarā krītas. Tomēr ir arī atsevišķi pozitīvi uzplaiksnījumi.

Šī gada čempionāts risinājās Somijā, Turku pilsētas parkos un apkārtnes mežos. Apvidus Skandināvijai atbilstošs – mazi kalniņi (līdz 40 metrus augsti) ar stāviem klinšu atsegumiem, mazām klintiņām, daudz dažāda izmēra akmeņu, pauguru virsotnes bieži ar t.s. “pelēko” klints virsmu. Karte piebāzta ar dažādu informāciju un objektiem, kuri dabā ir vēl daudz vairāk kā kartē.

Pirms Eiropas čempionāta četras dienas risinājās satelītsacensības, lai dalībnieki varētu aklimatizēties, pie tam divas sacensības bija pasaules kausa ieskaites rangā. Šajās sacensībās katru dienu bija ap 150 dalībnieku, mūsu sekmes dažādas – sprintā Normunds 37. vietā, Kristaps 55. vietā, PreO (precīzās orientēšanās) dažādās distancēs Kristapam 36. 91. un 38. vieta, Normundam 81., 110. un 24. vieta.

Diemžēl svarīgākajās Eiropas čempionāta sacensībās PreO distancēs daudz kļūdu. Kristapam labākas sekmes pirmās dienas distancē (30. vieta ar trīs kļūdām distancē), bet divu distanču summā Kristapam 49. vieta, Normundam 78. vieta Atklātajā (Open) grupā 134 dalībnieku konkurencē. Labākā Latvijas pārstāve – Laura Elīza Lapiņa uzrādīja 29. rezultātu.

Stafetes sacensībās Kristaps bija iekļauts Latvija – 2 komandā, kur uzrādīja labas sekmes. Diemžēl citu Latvijas pārstāvju kļūdas neļāva Latvijas izlasēm pakāpties augstāk par 13. vietu (Latvija -1) un 21. vietu (Latvija -2) 28 komandu konkurencē. Normunds jau ceturtās sacensības (2 Eiropas un 2 pasaules čempionāti) pēc kārtas vēroja stafetes no malas, jo netika iekļauts to sastāvā.

Sacensības noslēdzās ar TempO, jeb orientēšanās ātrumsacensībām, kur dalībniekam tiek izsniegti 5 kartes fragmenti ar vienu uzdevumu katrā (šo sauc par staciju)  un tiek fiksēts atbildes laiks, kam pieskaita 30 sekundes par katru nepareizu risinājumu. Ja pirms gadiem astoņiem labākie sportisti vidēji 40 – 50 sekundēs uz staciju uzrādīja vienu kļūdu no 5 risinājumiem, tad tagad sacensības līdzinās pirmajai formulai – labākie sportisti veic 5 risinājumus pat zem 20 sekundēm kopā un pieļauj 1-3 kļūdas uz 30 risinājumiem.

Kvalifikācijas sacensībās sportisti izlozes kārtībā, sadalīti 2 grupās veica 6 stacijas (30 risinājumi) katrs. Normunds izpildīja savu uzdevumu,- veikt katru staciju zem 40 sekundēm, bet lielais kļūdu skaits (desmit) neļāva ieņemt augstu vietu – 41. vieta savā grupā. Kristaps distances risinājumus atbildēja tādā pat tempā, taču, par lielu pārsteigumu sev un citiem, pieļāva tikai 2 kļūdas un ar 11. vietu pirmo reizi karjerā iekļuva TempO finālā. Finālā slavenā somu skrējēja Pāvo Nurmi vārdā nosauktā stadiona apkārtnē citu dalībnieku atbilžu ātrumi bija fantastiski, kļūdu maz. Kristapam, šķiet, mazliet patraucēja arī stress, jo sacensību finālu translēja televīzija un skatītājiem bija atļauts atrasties ļoti tuvu, pāris metru attālumā. Septiņas kļūdas deviņās stacijās citreiz būtu labs rezultāts, bet šoreiz – 35. vieta 38 fināla dalībnieku konkurencē un laba pieredze nākošajiem startiem. Finālā bija pārstāvēti tikai divi Latvijas sportisti, Latvijas izlases līderei Laurai Elīzai Lapiņai – 15. vieta.

Pirms Eiropas čempionāta Kristaps un Normunds pasaules rangā bija iekļuvuši pirmajā piecdesmitniekā, šobrīd atkāpušies par vietām desmit. Jāturpina piedalīties pasaules kausa izcīņas sacensībās (turpinājumā jūnija sākumā Norvēģijā un augustā Polijā), lai krātu pieredzi un punktus gan pasaules rangam, gan Latvijas iekšējā konkurencē par tiesībām iekļūt Latvijas izlasē startam pasaules čempionātā nākamā gada augustā Ungārijā.

TempO kvalifikācijas karte ar risinājumiem (materiāli no ETOC 2024 mājas lapas).

Normunds Narvaišs

BA 5.kārtas kross.

Piektā krosu seriāla “Bērzes apļu” kārta Ķestermežā plānota tūlīt pēc svētkiem-  26.jūnijā pl.18:30. Reģistrācija, starti un finiši laukumā pie trenažieriem. Kā jau ierasts, pirmie savā distancē dosies paši mazākie ar pavadoni, pēc tam – pārējie. Joprojām kilometru krāšanai atvēlētas 60 minūtes. Neaizmirstiet savus dalībnieku numurus!

OS 7. kārta Auru mežniecībā piektdien 21.06.2024.

Dobeles novada atklātais orientēšanās čempionāts Pokaiņu mežā ražigi pavadīts ar kuplu dalībnieku skaitu. Nākam piektdien gaidām jaunās trasēs Auru mežniecības teritorijā. Starts no 16-00 līdz 19-00.

Starta koordinātes :  56.606111, 23.229444

No Dobeles pa Īles ceļu, tas pats ceļš, kas uz OS čempionātu

Dobeles novada atklātais orientēšanās čempionāts Pokaiņu mežā, 16.06.2024.

Dobeles novada atklātais orientēšanās čempionāts’2024 risināsies svētdien, 2024. gada 16. jūnijā plkst. 12.00 (starts izlozes kārtībā) Pokaiņu mežā, Dobeles novadā. Dalībnieku ierašanās un reģistrācija līdz 11:30. Pieteikšanās līdz 14.06.2024. plkst. 23:59 internetā – TSK Sprīdītis mājas lapā www.tsk-spriditis.lv , vai mob. tel. 29410429, Ivaram. Starta kārtības izloze notiks 15.06.2024. un tiks publicēta internetā TSK Sprīdītis mājas lapā www.tsk-spriditis.lv Marķējums uz sacensību centru no ceļa Dobele-Īle. Koordinātes 56.577201,23.07129 . Attālums no sacensību centra līdz Startam ~ 400m.

Distances pievarētas medaļas un kausi sadalīti. Daži foto mirkļi pievienotajā saitē. Rezultāti apskatāmi sacensību kalendārā.

Izlozes kārtība un starta laiki apskatāmi šeit.

Pieteikuma anketas saite:   Iepriekšēja pieteikšanās slēgta.

BA 4.kārta trešdien 5.jūnijā, Ķestermežā.

Ceturtā krosu seriāla “Bērzes apļu” kārta Ķestermežā plānota 5.jūnijā pl.18:30. Reģistrācija, starti un finiši laukumā pie trenažieriem. Kā jau ierasts, pirmie savā distancē dosies paši mazākie ar pavadoni, pēc tam – pārējie. Nu jau kilometru krāšanai atvēlētas 60 minūtes .Neaizmirstiet dalībnieku numurus!

OS 6. kārta Ķestrmežā 31.05.2024.

Piektdien, 31. maijā Ķestermežā pavēles distancēs starts no 16-00 līdz 19-00.

Ieplānotas 4 dažadas grūtības un garumu distances no ~1km līdz 4,5 km . Ķestermežs joprojām ir mežs ar kokiem, krūmiem, bedrēm un šobrīd arī odiem.

Autobraucējus lūdzam novietot savus spēkratus Meža prospektā, vai estrādes autostāvvietā otrpus upei.