Par mums

Tautas sporta klubs „Sprīdītis” (oficiāli biedrība „TSK Sprīdītis”, vai īsāk – TSK Sprīdītis) apvieno orientēšanās, taku skriešanas (krosa) un aktīvās atpūtas cienītājus Dobeles, Tērvetes un Auces novados (bijušajā Dobeles rajona teritorijā) un darbojas šajā teritorijā.

Kluba pirmsākumi meklējami 1986. gada 8. maijā, un kluba dibinātājs bija Miķelis Gediņš un viņa domubiedri. Plašāk par to kluba vēstures sadaļā.

Jau mūsu devīze „Nav jābūt sportistam, lai piedalītos” izsaka aicinājumu iesaistīties mūsu rīkotājos pasākumos un aktivitātēs ikvienu, kas to vēlas, neatkarīgi no sportiskās formas vai iepriekšējās sagatavotības, jo jebkura aktivitāte ir uzvara par savu kūtrumu un tuvināšanās veselīgam dzīves veidam.

Mēs aicinām savā pulkā ikvienu, kas jūtas Dobeles pusei piederīgs un vēlas aktīvi līdzdarboties kluba darbībā, pārstāvēt klubu tuvākos un tālākos pasākumos vai vienkārši izkustēties svaigā gaisā domubiedru kompānijā. Katrā sacensību starta vietā uz Jūsu jautājumiem atbildēs un palīdzēs sacensību organizatori. Iesācējiem sniegsim pirmās zināšanas orientēšanās distances veikšanā.

Mūsu pārstāvētie sporta veidi galvenokārt saistās ar orientēšanos – tā ir klasiskā orientēšanās vai tās virzieni – taku-orientēšanās, rogainings un citas disciplīnas. Tāpat mūsu biedri nodarbojas arī ar taku skriešanu (jeb krosiem), kā arī citām aktivitātēm brīvā dabā.

Mūs atpazīst pēc orientēšanās seriāliem „Tērvetes pavasaris” un „Sprīdītis”, kā arī krosu seriāla „Bērzes apļi”. Populārākās no mūsu organizētajām sacensībām ir Dobeles, Tērvetes un Auces novadu atklātais čempionāts orientēšanās sportā, kurā tiek izcīnīts arī “Miķeļa Gediņa piemiņas kauss“, orientēšanās stafete „Sprīdīša stafete” un rogainings „Ziemassvētku izvēle”. Tāpat skrējieni „Stundas skrējiens” Apguldē, „Sprīdīša skrējiens” Tērvetē un „Apkārt Augstkalnes ezeram”, kas pulcē dalībniekus no tuvākajiem novadiem, kā arī no kaimiņu republikām.