Jaunumi no Normunda un Kristapa no pasaules kausa posma Ungārijā.

Pasaules kausa posmā Ungārijā.

No pasaules kausa posma taku orientēšanās sportā Ungārijā atgriezušies biedrības “TSK Sprīdītis” sportisti Kristaps Mierlauks un Normunds Narvaišs.

Ungārijas kausa izcīņā bija iekļautas trīs sacensības, no kurām divas (Pre O un Temp O) vienlaicīgi bija pasaules kausa ranga sacensības.

Sacensības risinājās bijušajā militārajā poligonā netālu no Balatona ezera, atklātā un pusatklātā stipri paugurainā teritorijā. Mūsu sportistiem bija parocīgi tas, ka, atšķirībā no daudzām citām sacensībām, šeit galvenais bija lasīt reljefa kontūras un praktiski nebija klintis. Diemžēl nebija arī ēnas, bet sacensību dienās gaisa temperatūra sasniedza 34 līdz 36 grādus ēnā, bet saulē droši bija pāri četrdesmit.

Šādā svelmē nācās startēt pirmoreiz. Mēs bijām sagatavojušies, bet, vienalga, bija grūti. Mitrinājām cepurītes, dzērām ūdeni, cik varējām, izmantojām katru mazāko ēnu, bet uz distances beigām tomēr tika pieļautas neizskaidrojamas kļūdas.

Un tomēr, acīmredzot, citiem sportistiem neklājās vieglāk, jo gan Kristaps, gan Normunds sasniedza ļoti labus rezultātus. PreO (precīzās orientēšanās) distancē Kristaps izcīnīja 8. vietu, Normunds 13. vietu absolūtajā vērtējumā 83 dalībnieku konkurencē.

TempO (ātrumorientēšanās) distancē Normundam 17. vieta, Kristapam 20. vieta.

Sacensību noslēgumā norisinājās sprinta sacensības, kur svarīgi bija nepieļaut kļūdas. Lielajā karstumā Normunds sacensības aizvadīja relaksēti, jo sprinta sacensības nebija pasaules kausa ieskaitē, tās iekļāva tikai Ungārijas kausa kopvērtējumā. Iztērējot tikai pusi no kontrollaika, pieļaujot divas kļūdas, Normundam 12. vieta, Kristapam ar trīs kļūdām – 26. vieta.

Pavisam negaidot Ungārijas kausa kopvērtējumā Normunds izcīnīja 8. vietu, Kristaps – 12. vietu. Jāpiezīmē, ka šajās sacensībās dalībnieku sastāvs bija ļoti spēcīgs, startēja vismaz 8 aizvadīto gadu pasaules čempioni.

Kristapam svarīgs bija junioru (U20) kopvērtējums, jo junioru grupā viņš startē pēdējo gadu. Sīvā cīņā izdevās izcīnīt otro vietu, piekāpjoties slovākam Jonatan Furucz, bet par vienu punktu apsteidzot Polijas sportistu.

Šobrīd Kristaps gatavojas Eiropas kausa ieskaites noslēdzošajām sacensībām Dānijā. Ir labas izredzes izcīnīt vietu pirmajā desmitniekā absolūtajā vērtējumā Eiropā, bet labi jānostartē pašam un jācer arī uz nelielu veiksmi.

Raksts publicēts Jaunumi. Pievienot grāmatzīmēm saiti.

Komentāri slēgti.