Sprīdītis “Kāpas” daudzdienās.

No Baltijā lielākajām orientēšanās sporta daudzdienu sacensībām “Kāpa – 2024” atgriezušies biedrības “TSK Sprīdītis” sportisti. Šogad sacensības risinājās Daugavpils apkaimē, pulcējot vairāk nekā 1850 sportistu no 12 valstīm, kuri sacentās vairākās orientēšanās disciplīnās – orientēšanās skrējienā, MTBO (veloorientēšanās), taku orientēšanās un sprinta stafetēs.

“TSK Sprīdītim” gan beigušies tie laiki, kad uz Latvijas mēroga sacensībām devās pilns autobuss, šoreiz klubu pārstāvēja četri sportisti. Sacensību pirmā diena bija īsts pārbaudījums, jo distancēs bija jādodas plus 32 grādu karstumā. Līdz ar to orientēšanās skrējienā, it sevišķi senioru grupās bija vērojama liela rezultātu diference,- daudzi izvēlējās distanci veikt mērenā “cilpošanas tempā”, lai saglabātu spēkus un veselību turpmāko dienu startiem.

Šim attēlam ir tukšs alt atribūts; faila nosaukums ir Mikelis-Taukacs-20240701-768x1024.jpg

Orientēšanās skrējienā sevi taupīt gan nebija ieradies mūsu Miķelis Taukačs, kurš startēja “nopietno vīru” grupā Open 100 un katru dienu cīnījās par vietām godalgoto trijniekā, lielākoties ar Lietuvas sportistiem. Šajā grupā cīņas bija ļoti sīvas, atšķirībā no daudzām grupām, kur uzvarētājus šķīra vairākas minūtes. Triju dienu kopvērtējumā Miķelim izdevās izcīnīt trešo vietu, par 26 sekundēm zaudējot otrās vietas ieguvējam, bet par 47 sekundēm apsteidzot ceturtās vietas ieguvēju.

 Citi mūsu orientēšanās skrējiena dalībnieki startēja atbilstoši savām spējām, V65 grupā stabili ap 25 vietu turoties Elmāram Antonam. V21 S (īsās distances) grupā Kristaps Mierlauks un V 60 grupā Normunds Narvaišs pirmajā dienā nebija sevišķi veiksmīgi distancē, bet turpinājumā spēja uzlabot sniegumu un trešajā dienā jau distancē pavadīja mazāku laiku, kā bija plānots (Kristaps – 17. vietā, Normunds – 24. vietā, apsteidzot aptuveni pusi no savu grupu dalībniekiem).

Taku orientēšanās šajās daudzdienu sacensībās nebija tikai piedeva skrējējiem, trijās dienās tika “izspēlētas” Latvijas čempionāta medaļas trijās taku disciplīnās. Līdz ar to spēkus taku orientēšanās izmēģināt vēlējās liels skaits orientēšanās skrējiena cienītāju, sastādot nopietnu konkurenci pieredzējušajiem taku orientēšanās dalībniekiem. Pirmo reizi Latvijas taku orientēšanās vēsturē notika čempionāts taku sprintā, kur dalībniekiem bija jārod risinājumi 20 kontrolpunktos, nepārsniedzot 24 minūšu kontrollaiku. Atklātajā elites grupā Normunds sasteidza sākumu, pietiekami ātri veicot distanci, bet pieļaujot pārāk daudz kļūdu – 19 minūtēs 13 pareizas atbildes. Labākie distanci veica 21 – 23 minūtēs, toties ar mazāku kļūdu skaitu, kas taku orientēšanās ir izšķirošais rādītājs. Pirmo vietu mazliet pārsteidzoši ieguva un pirmo reizi par Latvijas čempionu tika kronēts junioru vecuma sportists Pāvels Rogožins no Daugavpils, otrajā vietā – Ilze Lapiņa, trešais – Jānis Rukšāns. Tikai 13 sekundes zaudēja savam kolēģim no Latvijas izlases un ceturto vietu Latvijas čempionāta vērtējumā ieguva Kristaps Mierlauks.

Otrās dienas klasiskās precīzās orientēšanās (PreO) distancē sīkas nesaprašanās ar kartes zīmēšanas “smalkumiem” patraucēja mūsu sportistiem pacīnīties par medaļām. Bez nevienas kļūdas distanci veica Ilze Lapiņa (OK “Ziemeļkurzeme”), ar vienu kļūdu – Pāvels Rogožins, trešo vietu ar divām kļūdām izcīnīja pasaules čempions šajā disciplīnā Guntars Mankus. Ar trijām kļūdām katram sesto vietu ieguva Kristaps Mierlauks, septīto – Normunds Narvaišs, zaudējot Kristapam 13 sekundes.

Pēdējās sacensību dienas rīts atnāca ar taku ātrumsacensībām (TempO), kur bija jāpaspēj veikt distanci, lai nenokavētu savu startu orientēšanās skrējienā. Salīdzinoši liels kļūdu skaits (11 kļūdas no 30 risinājumiem 6 TempO stacijās) neļāva Normundam iegūt augstāku vietu par 13. Pieredzi šī gada Eiropas čempionāta finālā ieguvušais Kristaps Mierlauks bija precīzs un aukstasinīgs, pieļaujot tikai 2 kļūdas un izcīnot savu trešo Latvijas čempiona titulu! Par viņa pārākumu Latvijas konkurencē liecina fakts, ka otrās vietas ieguvēju Guntaru Mankus Kristaps apsteidza par 80 sekundēm, trešās vietas ieguvēju Ievu Rukšāni – par 120 sekundēm.

Normunds Narvaišs

Raksts publicēts Jaunumi. Pievienot grāmatzīmēm saiti.

Komentāri slēgti.