Taku OS 19.06.2022. Jaunbērzē

2022. gada 19. jūnijs, svētdiena, Dobeles novads, Jaunbērze.

Rezultātu kopsavilkums. Pre O distances karte. Sprinta karte.
Sacensību centrs pie Jaunbērzes kultūras nama. Koordinātes 56.738119 , 23.390275.

Pievienojam KP attēlus: KP01, KP03,04, KP03L, KP04L, KP05, KP06, KP06L, KP07, KP07L, KP08, KP08L, KP09, KP10 , KP10L, KP12, KP13, KP14, KP15, KP16, KP16,17, KP18, KP19, KP20

,

Svētdien, 19. jūnijā Jaunbērzē risināsies Latvijas kausa izcīņas 6. posma sacensības taku orientēšanās sporta precīzās orientēšanās disciplīnā. Bez elites grupas būs arī iesācēju grupas sacensības, lai jebkuram interesentam dotu iespēju pastaigāt pa Jaunbērzes ciematu un pārbaudīt kartes lasīšanas un atjautības prasmes. Jāskrien nebūs, jo laiks distancē ir tikai trešais rādītājs pēc pareizi noteikto kontrolpunktu skaita un ātruma papildsacensību rezultāta. Starts pie Jaunbērzes kultūras nama no 12.00 līdz 14.00. Droši var nākt jebkurš interesents, tikai vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz piektdienas vakaram uz E pastu: Normunds.Narvaiss@gmail.com , lai varam nodrošināt distances kartes.

Uzziņai. Taku orientēšanās ir sporta veids, kurā sportisti no attāluma novērtē distancē izvietotos kontrolpunktus, lai noteiktu, kurš no vairākiem kontrolpunktu karodziņiem atbilst kartē attēlotajam. Vienā kontrolpunkta grupā izvietoti no viena līdz pieciem karodziņiem, augstākās grūtības pakāpes sacensībās bieži pareizajā vietā nav neviens karodziņš (atbilde “0” vai “zero”). Nav atļauts šķērsot kāpnes vai noiet no takas vai celiņa, lai negūtu priekšrocību pret cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Sacensību laikā nav atļauta sarunāšanās un jebkādu sakaru līdzekļu lietošana. Pēdējos gados pasaules čempionātā ir trīs disciplīnas – PreO (precīzā orientēšanās), TempO (ātrās reakcijas orientēšanās) un trīs cilvēku stafete, kurā apvienoti PreO un TempO elementi.

PreO distance parasti ilgst no stundas līdz divām, sportistiem cenšoties atrisināt distances veidotāju izdomātās viltības un nekļūdīties kontrolpunktu karodziņu novērtējumā. Distances sākumā vai beigās ir tā saucamais “laika kontrolpunkts”, kurā sportisti saņem kartes fragmentu un pēc iespējas ātrāk mēģina noteikt pareizo karodziņu. Katra kļūda tiek novērtēta ar 60 soda sekundēm. Uzvarētāju nosaka mazākais kļūdu skaits distancē, ja kļūdu skaits vienāds, augstāka vieta sportistam ar mazāku reakcijas + soda sekunžu skaitu laika kontrolpunktā. Latvijas, Eiropas un pasaules čempionātos uzvarētājs tiek noteikts divu distanču summā pēc divu dienu cīņām.

Šoreiz laika kontrolpunktu vietā izmēģināsim supersprintu, kad sportists saņem karti ar sešiem uzdevumiem, un iespējami ātrākā laikā jānosaka, vai kartē attēlotais kontrolpunkts atrodas aplīša centrā un atbilst kontrolpunkta leģendai vai nē.

Sacensību nolikums.

Raksts publicēts Jaunumi. Pievienot grāmatzīmēm saiti.

Komentāri slēgti.