Taku OS ziņas

Taku orientieristi dodas uz Eiropas čempionātu

02.05.2024

Taku komisija

Šogad Taku orientēšanās Eiropas čempionāts notiks no 8. līdz 12. maijam Somijas pilsētā Turku. 9. un 10. maijā PreO distances, kur medaļas tiek izcīnītas divu dienu kopsummā, 11. maijā stafete un čempionāts noslēgsies ar TempO sacensībām, kur vienā dienā no rīta kvalifikācija un pēcpusdienā finālsacensības.

Latvijas izlases sastāvs tika noteikts pēc WRE sacensībām Falco Cup, kas 12.-14. aprīlī notika Lietuvā Alytus. Izlasē atklātajā grupā iekļauti Laura Elīza Lapiņa, Ilze Lapiņa, Guntars Mankus, Kristaps Mierlauks, Normunds Narvaišs, kā arī Jānis Rukšāns, kas izlasē iekļauts balstoties uz labu rezultātu 2022. gada Eiropas čempionātā, kas arī notika Somijā. PARA grupā izlasē startēs Marina Bivainīte, Valdis Strods un Vjačeslavs Lukaševičs.

Šogad pirmo reizi Eiropas čempionātā valstis papildus kvotas vietas var izmantot jauniešiem, kas ir 20 vai mazāk gadus veci. Atlases sacensībās (Lieldienu balva, Falco Cup un Aronas kauss) labāko kopējo rezultātu izcīnīja Pāvels Rogožins un arī viņš startēs Eiropas čempionātā atklātajā grupā.

Pirms sacensībām visi izlases dalībnieki aizvadīs 4 dienu treniņnometni turpat Turku – ETOC iesildīšanās sacensības, kas jau 4. maijā sāksies ar PreO sprintu, sekos divas PreO distances ar WRE statusu un 7. maijā būs vēl viena PreO distance.

Eiropas Čempionāta mājaslapa https://tume.fi/etoc2024/competition

Iesildīšanās sacensību mājaslapa https://www.kunnonsuunta.fi/etoc-warmup-4-6-5-2024/

Raksts publicēts Jaunumi. Pievienot grāmatzīmēm saiti.

Komentāri slēgti.